Настоянка за методом «висельник»: рекомендації та оригінальний рецепт

Настоянка за методом «висельник»: рекомендації та оригінальний рецепт post thumbnail image

“Висельник” – це не назва лимонної настоянки (як думають деякі), а спосіб приготування. Суть його така: у закритій ємності висить собі фрукт у закритій банці на висоті 5-10 см над рівнем самогону. Спирт випаровується, осідає на ньому. Той віддає аромат, і рідина капає у банку. Також за посиланням https://vistiradio.com.ua/najkrashha-nastojka-z-voloskix-gorixiv-na-gorilci-recepti-korist-ta-sekreti-zastosuvannya/ читайте рецепт найсмачнішої настоянки з волоських горіхів.

До речі, брати саме лимон (або інші цитрусові) не обов’язково: можна застосувати:

  • будь-які інші фрукти (яблуко, груша, хурма тощо);
  • ягоди з досить щільною шкіркою (хоча в цьому випадку помістити їх буде зручніше в марлевий мішечок, а наполягати, ймовірно, трохи довше);
  • коріння (імбир, хрін та інші).

Насиченість смаку виходить меншою, але додаються якісь нові нотки в післясмаку і яскравіший аромат.

Очевидна перевага — те, що можна будь-якої миті оцінити продукт (напій не «перестоїть», розводити не доведеться). Банку вдасться відкрити колись заманеться (а раптом гості з’являться раніше?) — це теж дуже зручно.

Для тих, хто жодного разу не куштував, пояснюю схему:

Беремо хороший самогон подвійної-потрійної перегонки (можна розведений ректифікат або горілку) 35-70% (на ваш смак, мені більше подобаються традиційні 40-45%). Якщо до необхідної міцності ми його розводимо водою, рекомендую попередньо відстояти суміш протягом 5-7 днів у прохолодному місці.

Самогон заливаємо в 3-літрову (можна більше) добре промиту скляну банку.

Фрукт, що використовується, промиваємо (якщо це лимон, яблуко з магазину і т. п., то краще гарячою водою, щоб позбутися воску, яким їх обробляють).

Лимон або будь-який інший фрукт протикаємо наскрізь. Для цього можна використовувати спицю, товсту голку та інше. Потім продаємо крізь отвір нитку. Якщо використовуємо ягоди, формуємо з марлі невеликий мішечок, зверху зав’язуємо його ниткою. Закріплюємо нашого «вісельника» на шийці банки так, щоб до рідини залишалося 5-10 см.

Місткість щільно закриваємо, прибираємо в досить тепле темне місце. Термін витримки – за смаком. Для деяких це 1 місяць, для інших – 2 дні. Все залежить від кількості напою та вибраного «вісельника».

Настоянка за методом «висельник»: рекомендації та оригінальний рецепт

Перед вживанням напій варто охолодити. Зазвичай він набуває легкого кольорового відтінку (для лимонного «вісельника» він жовтуватий, для яблука – ніжно-зелений або рожевий, для хурми – світло-коричневий і т.п.).

Ідеальний термін витримки тут не підбереш, але в середньому це 10-14 днів.

Для того, щоб смак був м’якшим, рекомендую додати трохи винного цукру (можна звичайну цукрову пудру) або 1 чайну ложку меду на 1,5 літра напою.

І, зрештою, оригінальний рецепт. Люблю експериментувати, а цей варіант вийшов, на мою думку, цілком вдалим.

«Висельник лимонний із гірчицею»

Інгредієнти:

  • лимон невеликий – 1 шт.;
  • насіння гірчиці – невелика жменя;
  • самогон міцністю 40% – 1,5 літра.

Спосіб приготування:

Крок 1. Вибираємо лимон із тонкою скоринкою, споліскуємо його гарячою водою (не окропом), щоб змити залишки воску.

Крок 2. У чисту банку на 3 літри наливаємо 1,5 літра якісного самогону. У мене — подвійна дробова перегонка на апараті «Союз».

Крок 3. Насіння гірчиці спочатку споліскувати окропом. Потім розпарюю на водяній бані. Коли від них піде яскравий гострий запах, формую марлевий мішечок, зверху зав’язую його безбарвною грубою хб-ниткою (брав лляну нитку — «висельник» набув іншого відтінку).

Крок 4. Лимон протикаю спицею, проводжу через отвір ту ж хб-нитку. Якщо спиця виявиться товстою, і до самогону потраплять краплі лимонного соку — нічого страшного, але рідина може трохи помутніти.

Крок 5. Закріплюю лимон і мішечок з гірчицею на шийці банки так, щоб до рідини залишалося 5-7 см. Щільно закриваю кришкою (волію гвинтові).

Крок 6. Прибираю банку темне місце, даю настоятися при кімнатній температурі 8–10 днів. Але треба куштувати: і гірчиця може бути надто ядреною, і лимон — більш і менш гірким.

Крок 7. Перед вживанням препарат рекомендую охолодити до 10-12 градусів.

Настоянка відмінно підходить на весну як підвищення імунітету. А ще у неї цікавий ефект – зігріваюче-освіжаючий. Термін зберігання – приблизно 1 рік.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Related Post

будущее электромобилей

Электромобиль или ДВС: что лучше?Электромобиль или ДВС: что лучше?

Несмотря на то, что электромобили стремительно набирают популярность, все же вопрос о том, лучше они, чем классические автомобили с двигателем внутреннего сгорания, или нет, все еще не закрыт. Ведь оба

Остеома

ОстеомаОстеома

Остеома – це доброякісне новоутворення, що розвивається із зрілих клітин кісткової тканини (остеоцитів). Причина розвитку остеома невідома. Чинники ризику: травматизація, хронічні інфекційно-запальні процеси, переохолодження. Типова локалізація остеом – кістки черепа:

Желатинові патчі від зморшок як альтернетива ботоксу-покроковий рецептЖелатинові патчі від зморшок як альтернетива ботоксу-покроковий рецепт

Сучасна домашня косметологія пропонує безліч варіантів використання звичайного желатину, у тому числі – в методиках та засобах антивікового догляду. На його основі, наприклад, можна приготувати патчі, що сприяють: Зменшення набряків;