Епіляція – досить педантична тема в наш час. Хтось вважає, що вся рослинність на тілі – це природно і нічого ганебного в цьому нема.
Інші ж впевнені, що навіть одна зайва волосина в недозволеному місці повністю описує тебе як неакуратну і, що страшніше, неженственну особу! Докладніше про це розповість release.com.ua сайт для леді.
Тож як з’явилася епіляція?
Епіляцією промишляли ще Стародавньому Єгипті, Римі та Греції. Ось тільки кожен народ робив це по-своєму. Наприклад, стародавні римляни були впевнені в тому, що пристойна людина не повинна мати волосся на тілі.
Тому вони проводили так званий обряд епіляції у своїх лазнях – термах. Вони накручували волосся на міцну нитку і безжально виривали його прямо з коренем.
Єгиптяни ж проводили епіляцію всім, без винятку, чоловікам і жінкам. Вони намагалися урізноманітнити цей процес, так що в хід йшло і каміння, і гострі мушлі, цукрова паста (перший шугарінг?) і навіть пемза! Крім цього, існує думка, що саме єгиптяни винайшли першу бритву.
Греки ж вирішували питання досить лаконічно. Вони просто обпалювали волосся масляною лампою і були такими.
Далі поступово настав час Середньовіччя та епоха Відродження. Тоді люди не надто дбали про свій зовнішній вигляд і повністю ігнорували особисту гігієну.
Однак за часів правління Єлизавети I з’явився цікавий тренд, який стосувався рослинності на тілі. Жінки прагнули позбутися волосся навіть на обличчі, прибираючи брови та вії.
Їхній метод не можна назвати безпечним: оцет, змішаний з вапном, наносили обличчя, а потім збривали занадто гострою бритвою.
І лише у 18 столітті у Франції з’явилася перша справжня бритва! Але вона більше була схожа на знаряддя для вбивства, ніж на пристрій, здатний врятувати від небажаного волосся. Проте прогрес уже було запущено.
Коли епіляція стала популярною?
На початку 20-го століття відбулася подія, яка змусила по-іншому подивитись жіночу епіляцію. У 1915 році американський модний журнал Harper’s Bazaar опублікував фотографію дівчини з піднятою рукою, у якої були зовсім гладкі пахви!
З того часу продажі бритв піднеслися до небес і жінкам назавжди було заборонено ходити з волохатими пахвами.
Далі – гірше. У 1930 році у світ просочилася мода на купальники-бікіні, які теж внесли свій внесок у популярність епіляції. Тепер жінки були зобов’язані видаляти всю рослинність, яка виходила за межі спідньої білизни.
Приблизно в той же час з’явився перший електричний епілятор, яким потрібно видаляти волосся цілих 18 годин!
Все йшло в такому шаленому темпі, що до 21 століття жінкам було дозволено залишати волосся лише на голові та бровах. Всі інші ділянки тіла необхідно було негайно зробити безволосими та ідеально-гладкими.
Що не так із епіляцією?
У 21 столітті жінки нарешті почали вириватися із багатовікових обмежень. Зараз дуже популярна течія під назвою “бодіпозитив”.
Шанувальники цієї течії вважають, що будь-яке тіло прекрасне і слід приймати його таким, яке воно є. Сюди відноситься і позбавлення від волосся в різних частинах тіла.
Багато дівчат відмовилися від гоління ніг і взагалі від позбавлення небажаної рослинності. Таким чином, вони відстоюють свою незалежність і запевняють, що не потрібно прогинатися під думку суспільства.
Звичайно, можна легко сказати, що епіляція – це підтримка особистої гігієни. Але чи поширюється це твердження на все жіноче тіло?
Чи правда хворобливе глибоке бікіні зробить вас жіночнішим і привабливішим? Чи це просто данина моді, дотримання вигаданих стандартів краси?
Робити епіляцію чи ні, особиста справа кожної жінки. Але запитайте: чи роблю я це тому, що хочу, чи тому, що маю?